Cześć! Jak już zauważyłeś/aś Joanna tam i tu to tak na prawdę dwie osoby – Asia i Adam.


Jesteśmy parą ze Szczecina, która dzieli pasję do podróży, a co za tym idzie odkrywania nowych kultur, kuchni, miejsc. Niestety nasze podróżowanie jest ograniczone dostępnością urlopu w danym roku, więc nie możemy sobie pozwolić na rzucenie wszystkiego i wyjechanie na kilka miesięcy w dżunglę.

Zanim się poznaliśmy też zwiedzaliśmy, ale z pomocą biur podróży, obecnie czując się dobrze w swoim towarzystwie postanowiliśmy zaryzykować i spróbować samodzielnie organizować nasze urlopy oraz dzielić się relacjami z nich ze światem 😊 Na Słowenii narodził się pomysł założenia kanału na YouTube, na który wrzucamy filmy z naszych wyjazdów.

Jak to się zaczęło?

Asia:

Bakcyla na podróże złapałam podczas wakacji z siostrą w Karpaczu w 2010 r. W ramach urozmaicenia postanowiłyśmy wykupić sobie wycieczki do Pragi oraz Drezna, i się zaczęło. Rok później spędziłyśmy urlop we Włoszech na autokarowej wycieczce objazdowej. Wtedy już na 100% wiedziałam, że przynajmniej raz w roku muszę wyjechać za granicę, żeby poznać coś nowego i ekscytującego.

Do tej pory odwiedziłam: Włochy, Grecję, Hiszpanię, Maroko, Turcję, Egipt, Tajlandię i Kambodżę, a razem z Adamem wspólnie byliśmy na Słowenii, w Indonezji, Singapurze oraz w Gruzji. Każdy wyjazd wiąże się z pięknymi wspomnieniami, nowymi znajomościami oraz doświadczeniami. Wspominając je od razu mam lepszy humor i już nie mogę się doczekać, aby dodać kolejne miejsce na naszej mapie.

Adam:

Jako osiemnastolatek wybrałem się ze znajomymi na wycieczkę do Egiptu w formie rejsu po Nilu. Świetny sposób, aby zobaczyć jak najwięcej z kraju faraonów. Wtedy poczułem, że świat ma wiele do zaoferowania i fajnie byłoby gdybym mógł jak najwięcej z tego zobaczyć na własne oczy. Korzystając z ofert biur podróży odwiedziłem także: kraje Bałkańskie oraz Maroko. A także wspomnianą przez Asię Słowenię, Indonezję, Singapur i Gruzję.

Marzenia podróżnicze?

Asia:

Wietnam… Od dawna marzę o Wietnamie. Poza tym mam miejsca, które chciałabym zobaczyć: Pompeje, piramidy w Gizie, wodospad Iguazu oraz zorzę polarną.

Adam:

Machu Picchu, góra Fudżi oraz Czarnobyl.